قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور

کاربران محترم فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور، استفاده شما از وب سایت به معنی مطالعه دقیق قوانین، مقررات، شرایط و ضوابط استفاده از این وب سایت بوده و تمامی اقدامات آتی تحت شرایط ذیل به وقوع خواهد پیوست. لذا از شما کاربر محترم تقاضا می شود آن را دقیقا مطالعه فرمایید. لازم به ذکر است در صورت عدم تایید مطالعه قوانین و مقررات امکان استفاده از وب سایت را نخواهید داشت.

طرفین توافق نامه

این توافق نامه به عنوان قرارداد فروش کالا به صورت آنلاین و همچنین ضوابط و قوانین عضویت در سایت aradasansor.com بین سایت  aradasansor.comکه به اختصار آراد آسانسور نامیده می شود از یک طرف و خریدارانی که از طریق سایت آراد آسانسور فعالیت و اقدام به خرید می‌نمایند که به اختصار کاربر یا خریدار نامیده می شوند از طرف دیگر در جهت تسهیل معاملات و افزایش امنیت در فضای اینترنت منعقد می‏گردد. و کلیه حقوق مادی و معنوی آن در اختیار فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور قرار دارد.

 موضوع توافق نامه

‏‎موضوع این قرارداد عبارت است از فراهم کردن لوازم و قطعات یدکی آسانسور و ایجاد راه ارتباطی برای دسترسی سهل و آسان از طریق وب سایت فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور برای کاربران سایت (خریداران)، که با استفاده از امکانات سایت نسبت به خرید اینترنتی اقدام نمایند.

مدت اعتبار توافق نامه

این توافق نامه از هنگامی که کاربر در هنگام ثبت نام در وب سایت فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور  با آن موافقت می نماید تا زمانی که به یکی از دلایل این توافق نامه و یا دلایل قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود.

شرایط عضویت کاربر

در مورد اشخاص حقیقی، تنها اشخاص بالای ۱۸ سال که مقیم ایران باشند می‌توانند به عضویت وب سایت فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور درآمده و از خدمات آن استفاده نمایند. بدیهی است که تشخیص این موضوع بر اساس اعلام کاربر در زمان ثبت نام می‌باشد.

اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو وب سایت فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور شده و از خدمات ای سایت استفاده نمایند.

 تعیین نام کاربری و رمز عبور

عضویت در “فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور” رایگان است. کاربر اینترنتی جهت فعالیت به عنوان خریدار در سایت، باید در زمان ثبت نام ، نام کاربری و رمز عبور برای خود انتخاب نماید. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تایید آن توسط ادمین سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سایت، بعهده ایشان خواهد بود در غیر این صورت مجاز به استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده، به معنای تجاوز به حقوق فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور بوده و قابلیت پیگرد قانونی خواهد داشت.

کاربر موظف است شناسه کاربری و کلمه عبور خود را فقط در صفحاتی وارد کند که دارای آدرس فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور دات کام (aradasansor.com)  می‌باشند. بدیهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هایی بجز آدرس مذکور مسئولیت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و یا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر می‌باشد.

هم چنین کاربر متعهد می شود تا رمز عبور مناسبی برای حساب کاربری خود تعیین نموده و به منظور حصول امنیت در دسترسی به حساب کاربری خود، شخصاً مسئولیت حفظ و نگهداری آن را به عهده گیرد. در صورت عدم اجرای تعهد، سایت در قبال آن مسئولیتی نخواهد داشت.

درصورت نیاز به رمز عبور جدید، کاربر موظف می باشد تا همه معیارها و فرایندهای حفاظتی شرکت را برای احراز هویت طی نموده و در صورتی‌که نتواند هویت خود را اثبات نماید سایت این حق را برای خود محفوظ می دارد تا از دسترسی جزیی و یا کلی کاربر مربوطه، جلوگیری نماید. در هنگام انتخاب نام کاربری نباید از اسامی خاص یا مارکهای تجاری استفاده شود. با انتخاب هر گونه نام کاربری که با شئونات اجتماعی، مذهبی، سیاسی و فرهنگی کشور مغایر باشد، سایت مجاز خواهد بود تا نسبت به ابطال آن اقدام نموده و کاربر حق هیچگونه اعتراض نخواهد داشت.

تبصره ۱- کاربر حق فروش و انتقال نام کاربری خود و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت مشاهده این موضوع، وب سایت فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور بدون اجازه کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.

تبصره ۲- سایت فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت کاربر مورد نیاز باشد را کسب نماید. پرسش از خود کاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی، درخواست تأیید پست الکترونیکی، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌های بانکی یا حساب‌های بانکی و غیز بانکی معرفی‌شده از سوی کاربر، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

مسئولیت خریداران

با توجه به اینکه فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور بعضی از کالاهای خود را به صورت مستقیم از طریق تولیدکنندگان برای خریداران ارسال می‌نماید، کاربر موظف است پس از دریافت کالا بر اساس شیوه تعیین شده در سایت در صورت وجود هرگونه ایراد نسبت به تایید دریافت کالای خود اقدام نماید. در صورتی که کاربر ۴ روز پس از تکمیل فرآیند خرید (پرداخت وجه) عدم دریافت کالا را اعلام ننماید، سایت کالا را دریافت شده تلقی نموده و هیچگونه اعتراضی پذیرفته نخواهد بود.

در صورت معیوب بودن کالا در هنگام دریافت، خریدار موظف است بلافاصله مراتب را ظرف 24 ساعت اولیه دریافت کالا، به اطلاع کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور برساند. بدیهی است پس از گذشت 24 ساعت از دریافت کالای خریداری شده، کالا تأیید شده تلقی گردیده و هیچگونه اعتراضی از سوی خریدار پذیرفته نخواهد بود.

پس از اعلام توسط خریدار، هماهنگی جهت استرداد کالا از سوی فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور بر اساس نظر کارشناسان این وب سایت بوده با خریدار انجام خواهد شد.

خریدار در هنگام استرداد کالا موظف خواهد بود، فقط مطابق با روشی که از سوی فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور به وی اعلام شده است نسبت به ارسال کالا اقدام نماید. در غیر این‌صورت هرگونه عواقب ناشی از اقدام خریدار بر عهده وی خواهد بود.

خریداران ملزم هستند در معاملاتی که در این سایت انجام می دهند الزامات این توافق نامه را مراعات نمایند و مندرجات این توافق نامه در تفسیر و تعبیر اختلافات طرفین ملاک عمل می باشد.

روش های پرداخت

پراخت آنلاین

خریداران می توانند با استفاده از کلیه کارت‌های عضو شتاب نسبت به خرید کالا‌های مورد نیاز خود اقدام نمایند. هم چنین برای اطمینان خاطر کاربرانعزیز امکان پرداخت در محل پس از تحویل کالا فراهم شده است.

پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود .

پس از واریز وجه توسط خریدار، قسمت حسابداری سایت از وصول پرداختی شما در حساب بانک اطمینان حاصل نموده و چنانچه پول از حساب شما کسر گردیده، ولی به حساب سایت واریز نشده باشد، طی تماس تلفنی این موضوع به فرستنده وجه اطلاع داده خواهد شد.

خریدار نهایتا پس از اطلاع از این موضوع تا ۷۲ ساعت صبر نموده و اگر طی این مدت وجه واریزی از سوی بانک مسترد نگردید، آنگاه با پشتیبانی بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس گرفته و نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید.

توجه داشته باشید تراکنش های ناموفق تحت هیچ شرایطی به حساب فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور واریز نخواهد شد، و فقط تراکنش های موفق از طرف آراد آسانسور قابل پیگیری است.

پرداخت در محل

کاربران فروشگاه اینترنتی آراد آسانسورهمچنین می توانند از خدمات پرداخت در محل فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور، فقط برای سفارشات تا سقف ۱ میلیون تومان استفاده نمایند که در این صورت هزینه ارسال سفارشات با توجه به مکان ارسال بیشتر و زمان ارسال از سوی فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور اعلام خواهد شد .

در صورتی که پرداخت سفارش از طریق اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.

به کاربران محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

نوسانات قیمت:

با توجه به نوسانات قیمت ارز امکان تغییر در قیمت نهایی وجود دارد و همواره قیمت کالای فروخته شده به قیمت روز محاسبه خواهد شد .

در صورت تغییر قیمت :

به خریدار قیمت جدید اعلام خواهد شد ، در صورت تایید مشتری برای ایشان ارسال و در صورت تایید نشدن مبلغ واریزی مشتری بین 1 تا 3 روز کاری به طور کامل به حساب بانکی ایشان مسترد خواهد شد .

شرایط عودت وجه

چنانچه کاربر پس از واریز وجه و پیش از ارسال کالا، تصمیم به کنسل کردن سفارش خود بگیرد پس از تماس با پشتیبانی و اعلام درخواست خود، بین 1 تا 3 روز کاری وجه خود را دریافت خواهد نمود.

نحوه ارسال کالا:

در روزهای عادی، سفارش‌ طبق رویه‌های زیر ارسال می‌شود. در شرایط ویژه مانند تعطیلات یا روزهای شلوغ و پرازدحام مانند اسفند ماه، برحسب روش و محل دریافت سفارش، زمان ارسال متفاوت می باشد که از طریق تماس با فروشگاه اینترنتی آراد آسانسورمی توانید از رویه ارسال مطلع شوید.

تهران:
سفارش‌هایی که در روزهای کاری شنبه تا پنجشنبه تا ساعت 14 ثبت شوند، در صورت نیاز به تحویل در همان روز مبلغ ارسال به پیش فاکتور اضافه خواهد شد و سفارش‌هایی که پس از ساعت‌های ذکر شده و روزهای تعطیل ثبت شوند، در اولین روز کاری بعد ارسال می‌شوند.

سفارشات تهران با مبلغ بالای 500.000  تومان و ارسال در روز بعد به صورت رایگان انجام خواهد شد.

شرکت پست:

ارسال از طریق شرکت ملی پست به صورت درب به درب بوده و امکان پرداخت در محل با توجه به شرایط ذکر شده وجود دارد.

در استان های تهران و البرز بعد از تحویل کالا به شرکت پست حدودا 24 ساعت کاری و برای مابقی مراکز استان ها حدودا 48 ساعت کاری و برای شهرستان ها حداقل 72 ساعت کاری زمان برای تحویل باید در نظر گرفته شود.

تیپاکس:

تیپاکس برای سفارش‌های با محل تحویل خارج از تهران مشتریان برنامه‌ریزی شده است. تیپاکس به مقصد تمامی مراکز استان‌ها ارسال مستقیم دارد. سفارش‌هایی که در محدوده بافت شهری در شهرهای دارای دفتر نمایندگی قرار دارند، درب منزل تحویل داده می‌شوند و تیپاکس برای رساندن آنها، هزینه اضافی دریافت نمی‌کند.

مشتریانی که آدرس‌شان در خارج از بافت شهری شهر مقصد قرار دارد، می‌توانند سفارش خود را از دفتر شعبه مقصد تحویل بگیرند یا برای دریافت سفارش با شرایط توافقی اقدام کنند.

پس از پردازش سفارش و تحویل آن به تیپاکس، پس از آن زمان ارسال در بیش از 80 شهر که تک مسیره هستند به طور معمول 24 ساعته است. سرویس‌دهی تیپاکس در شهرهایی که دو مسیره یا راه دور هستند، معمولاً  تا 72 ساعت انجام می‌شود.

نمایندگی های تیپاکس را می توانید از طریق وب سایت شرکت تیپاکس بررسی نمایید.

در نظر داشته باشید اگر مبلغ سفارش پیش از ارسال کالا پرداخت شده باشد، صاحب پروفایل یا شخص دیگری که صاحب پروفایل نام، آدرس و تلفن وی را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کرده است، هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی معتبر  مانند کارت ملی همراه داشته باشد.

برای سرعت و سهولت رسیدگی به درخواست‌ مشتریان در زمینه آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی کالا، اکیداً توصیه می‌شود سلامت فیزیکی و ظاهری  کالاهای دریافتی در حضور همکاران تحویل سفارش چک شود یا اینکه به محض مشاهده، از طریق تلفن با شماره های فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور و  یا ارسال ایمیل از طریق صفحه “تماس با ما” این موارد اطلاع داده شود.

سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیش از پنج میلیون ریال معادل 500 هزار تومان است، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت اینترنتی تسویه شوند در غیراین صورت کالا ارسال نخواهد شد.

 شرایط ارسال کالاهای سنگین :

لوازم و قطعات بزرگ و حجیم آسانسور مثل موتور، درب، ریل ، کابین و…  به صورت پس‌کرایه (پرداخت هزینه باربری هنگام تحویل کالا) ارسال خواهد شد و بدیهی است که هزینه خرید بیش از هفت میلیون ریال باید در هنگام ثبت از طریق پرداخت اینترنتی تسویه شوند.

لیست کالاهای حجیم و سنگین عبارتند از :

 • موتور
 • ریل
 • درب
 • کابین
 • وزنه تعادل

 اگر در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد:

با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد و نظارت کارشناسان آراد آسانسور بر همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

کالای آسیب دیده و تمام لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور ارسال شود.

لذا هنگام تحویل کالا از شرکت های حمل و نقل قبل از تائید و امضاء برای دریافت کالا، از صحت و سلامت کالای خود اطمینان حاصل فرمائید، و در صورت مشکل دار بودن کالا با هماهنگی ما میتوانید آن را نسبت به تعویض و یا مرجوع کردن آن اقدام کنید.

 اقدامات و اختیارات مدیران وب سایت

فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور در قطع، محدود نمودن و یا لغو ارایه خدمات خود به کاربران مختار است. همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و سایت، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود:

 • توقف انجام تراکنش‌ها، تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت
 • اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است
 • اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی
 • امتناع از ارائه‌ی خدمات آتی
 • تعقیب و پیگرد قانونی: سایت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به تشخیص خود و با اطلاع قبلی به این توافق‌نامه خاتمه داده و یا دسترسی کاربر به سایت را قطع نماید.
 • قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری

اگر کاربر شرایط استفاده از خدمات فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور را نقض کند سایت می‌تواند از طرق قانونی خسارات وارد شده را مطالبه نماید.

در صورتی که ارائه خدمات به کاربر قطع یا محدود و یا لغو گردد، مراتب از طریق ایمیل و یا پیامک و یا تماس تلفنی، به وی ابلاغ خواهد شد. در این موارد کاربر می‌تواند تقاضای رفع این محدودیت‏ها را مطرح نماید تصمیم‏گیری نهایی در این خصوص با فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور خواهد بود.

 حقوق و مالکیت سایت

دامنهaradasansor.com، نام «آراد آسانسور»، لوگو، محصولات و خدمات درج شده در سایت، متعلق به فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور بوده و بدون کسب اجازه کتبی، هر گونه کپی برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. هم‌چنین تمام درخواست‏ها، توافقنامه‏ ها، اسناد، فرم‏ها، طرح سربرگ صفحات، اشکال گرافیکی در مالکیت فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور بوده و بدون کسب اجازه کتبی کپی‌برداری از آن‌ها ممنوع است.

«طبق ماده ۱۲ فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد. تمام حقوق نزد فروشگاه اینترنتی آراد آسانسور محفوظ است.»

اصلاح توافق‌نامه

آراد آسانسور همواره امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزیی این توافق نامه در طی زمان را برای خود محفوظ دانسته و در صورت انجام این امر نسخه ی بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همه‏ی کاربران عضو موثر خواهد بود.

شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این توافق نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و… و فورس ماژور شامل جنگ، سیل، زلزله، صاعقه ، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.